Grožis

suns prieziuros priemones

Šuneliai pakankamai gerai prisižiūri savo kūną ir patys. Moka išsilaižyti, išsikrapštyti, nusipurtyti nešvarumus. Tačiau namuose gyvenančio keturkojo kailiuką reikia prižiūrėti ir papildomai. Įprastai šuneliai netgi mėgsta grožio procedūras. Kūno priežiūra – tai dantų valymas, aptartas skyriuje apie SVEIKATĄ, nagų karpymas ir kailio šukavimas. Apie savo šunelio veislės kūno priežiūros ypatumus klauskite veisėjų. Jie dažnai dalyvauja parodose, todėl nuolat rūpinasi savo šunelių kūnu aukščiausiu lygiu.

Šunelio kūno priežiūrai reikalingi daiktai: guminis šepetys odos masažui, kietų šerių ir minkštas šepetys ilgesnio kailio uodeguočiams, tankios šukos smulkiems kailio susivėlimams šalinti, žirklės ausų plaukams apkarpyti, vata ausims ir akims valyti, žirklės nagams apkirpti, šluostė, jei šunelis trumpakailis, dantų pasta ir šepetėlis.

Kailio šukavimas priklauso nuo jo ilgio ir tankumo. Trumpaplaukį buldogą užtenka išmasažuoti guminiu šepečiu ir nuvalyti su šluoste. Tankaus plauko šunelį reikia taip pat masažuoti guminiu šepečiu, kad atsipalaiduotų oda, nuo jos atkiltų nešvarumai, tada šukuoti minkštu šepečiu ir tankiomis šukomis, galiausiai kietu šepečiu. Aukštasis kailio priežiūros pilotažas – tų šunelių, kurių kailis ir tankus, ir ilgas, pavyzdžiui, samojedo.

suns maudynes2

Šunelio maudymo dažnumas taip pat priklauso nuo jo veislės. Vėlgi pasitarkite su veisėjais. Tarkime basendis labai save prisižiūrintis šuo. Jį užtenka maudyti 2-3 kartus per metus. Daug laiko lauke praleidžiantį, dažnai išsipurvinantį keturkojį maudyti reikės dažniau. Nepagailėkite pinigų geram šampūnui ir kondicionieriui. Maudynėms naudokite šiltą vandenį. Jei maudote vonios kambaryje, geriausia tai atlikti uždarytoje dušo kabinoje. Saugokite, kad nepatektų vandens ir šampūno į ausis. Gerai nuplaukite šampūną ir kondicionierių, kitaip baigus maudynes, šunelis voliosis – stengsis panaikinti šampūno kvapą. Jam gi labiau prie širdies visai kiti kvapai. Be to likę muilai gali dirginti odą. Gerai nusausinkite kailį. Ypač pravartu pripratinti šunelį prie feno. Kitaip jis išbėgęs iš vonios kambario ne kartą nusipurtys smulkius vandens purslus ant baldų, užuolaidų ir pan.

suns nagai

Atsargiai kirpkite nagus specialiomis žirklutėmis. Nepažeiskite gyvuonies. Stipriai įkirptas nagas gali gerokai kraujuoti. Per ilgi palikti nagai – irgi negerai – gali deformuoti pėdutės laikyseną. Paprašykite, kad nagus kirpti pamokytų veterinaras ar profesionalai grožio salone. Stenkitės, kad šunelis būtų ramus. Duokite skanukų. Daugeliui veislių reikia apkirpti kailiuką tarpupirščiuose, kad pirštai nesiskėstų. Tai labai patogu atlikti elektrine plaukų kirpimo mašinėle.

Atsargiai valykite ausis vos drėgna vata ar bintu. Nekiškite giliai, valykite tik lengvai prieinamas vietas. Taip pat, jei reikia (klauskite specialistu) atsargiai apkirpkite kailiuką ausyse.

suns ausu valymas

Visada apžiūrėkite šunelio užpakaliuką ar nėra pauodegyje nešvarumų ar uždegimo. Ilgo plauko šuneliams nuolat reikia apkarpyti kailį aplink išangę. Taip neprikibs nešvarumai.

Jei nesate profesionalus veisėjas, turite vieną šunelį, kartas nuo karto apsilankykite šunelių grožio salone. Profesionaliose prausyklose šunelis bus kur kas geriau išmaudytas. Taip pat jį apkirps, sušukuos, ištaisys, jei buvote ką nors atlikę mažiau įgudusia ranka.

suns uzpakaliukas

RSS
Facebook