Niekada nemaitinkite šunelio anksčiau už save! Pirmiausia pavalgykite patys prie stalo. Stenkitės, kad šunelis jus stebėtų. Kai pavalgysite, paduokite jo maistą nuošalioje vietoje. Taip elgtis būtina nuo pat mažumės. Šis momentas tiesiogiai susijęs su keturkojo laukine prigimtimi. Tarkim vilkų gaujoje yra griežta hierarchija. Sumedžiojus grobį visada pirmas ėda gaujos stipriausias. Po to likučius visi kiti. Gavęs ėsti pirmas, šunelis iš karto save identifikuos savo gaujos (o jūs ir kiti šeimos nariai ir esate ta gauja) vadu. Taip atsitikus būtų labai sunku mokyti šunelį paklusnumo.
Negalima šuneliui duoti smulkių (žuvies, paukščių) ar galinčių suskilti kaulų! Taip pat sekite, kad jis jų nerastų lauke pasivaikščiojimu metu. Tai toks pat pavojus šuneliui kaip ir erkės.
Kaip ir visiems žinduoliams, šuneliui, žinoma, svarbiausias yra vanduo. Niekada nepamirškite pasirūpinti, kad šunelis turėtų švaraus vandens. Keiskite jį kelis kartus per dieną. Išplaukite dubenėlį.
Aminorūgščių baltymai yra labai svarbūs šunelio audiniams. Gerai virškinamų baltymų gausu mėsoje, sojose, sūryje, kiaušiniuose.
Šunelio energija rūpinasi angliavandeniai. Jų yra grūduose, duonoje, makaronuose, ryžiuose, daržovėse.
Riebalų šuneliui reikia įvairioms organizmo reikmėms. Taip pat, kad žvilgėtų kailis ir uodega, būtų sveika oda.
Skaidulos užtikrina gerą šunelio virškinimo ir žarnyno darbą.
Vitaminai ir mineralai reikalingi geram dantų, kaulų augimui, kraujo kūnelių ir audinių atsinaujinimui.
Šunelis turi gauti kasdien subalansuotą visų šių medžiagų kiekį. Tiek per mažas medžiagų kiekis, tiek ir per didelis gali turėti neigiamos įtakos šunelio sveikatai.
Tad kuo gi maitinti keturkojį, kad jis gautų visų reikalingų medžiagų? Jei maitinsite savo gamintais patiekalais, esminė taisyklė: pusę maisto tegul sudaro mėsa, kitą – daržovės ir kruopos. Tokiu būdu greičiausiai bus visi reikalingi elementai. Reikia išskirti vištieną ir ryžius. Šis maistas itin lengvai virškinamas. Labai tinka po virškinimo sutrikimų. Taip pat mažai koloringas. Žinoma, maisto gaminimas šuneliui užims šiek tiek laiko.
Visgi, matyt, realiausias variantas – sausas subalansuotas maistas. Pasirinkite gerą ir patikimą gamintoją. Klauskite veterinaro, veisėjo, dresuotojo nuomonės. Pagrįstos rekomendacijos labai svarbios. Stenkitės bent kelis kartus per savaitę paįvairinti davinį mėsa, daržovėmis, kruopomis. Taip pat kartais paįvairinkite maistą šunų konservais.
Kiek maisto duoti šuneliui? Visi gamintojai nurodo maitinimo kiekių lenteles ant pakuotės. Kartais galite išgirsti, kad kai kurie gamintojai dienos normas specialiai padidina. Galima labai paprastai apskaičiuoti suaugusiam šuneliui reikalingą kcal per parą kiekį. Formulė:
Gamintojai ant pakuotės visada nurodo kcal kiekį. Šia formule naudokitės ir šerdami šunelį “naminiu maistu”.
Bet kuriuo atveju stebėkite šunelio figūrą. Juk reikalingų maistinių medžiagų kiekis labai priklauso nuo šunelio judrumo, per dieną nueinamo kelio, veislės ypatumų.
Šėrimo dažnumas priklauso nuo šunelio amžiaus. Gamintojai dažnai taip pat nurodo šią informaciją ant pakuotės.
Šunelio maisto papildų klausimą palikite veterinarui. Žinoma, galite pasidomėti – kuo daugiau informacijos, tuo geriau. Bet labiau pasikliaukite specialisto nuomone.