Ko negali ėsti šunys

ko negali esti sunys

Avokadai
Avokaduose yra fungicidinis toksinas – persinas. Nealergiškiems žmonėms jis nekensmingas. Tačiau dideli kiekiai gali būti toksiški šunims. Persinas yra avokadų lapuose, sėklose, žievėse, taip pat pačiuose vaisiuose.

Alkoholis
Šunims alkoholis turi tokį patį poveikį kaip ir žmonėms. Tik šunų kepenims ir smegenims ir nedidelis kiekis alkoholio daro didžiulę žalą: gali sukelti viduriavimą, vėmimą, centrinės nervų sistemos depresiją, gali sutrikti koordinacija, kvėpavimas, gali ištikti koma ar net mirtis. Kuo mažesnis šuo, tuo didesnis neigiamas poveikis.

Svogūnai ir česnakai
Bet kokios formos (milteliai, apvirti, džiovinti, kepti) svogūnai ir česnakai naikina šuns kraujo kūnelius ir sukelia mažakraujystę (anemiją). Jos požymiai: silpnumas, vėmimas, nenorėjimas ėsti, dudulys.

Kofeino turintys produktai
Didelis kiekis kofeino šuniui sukelia neramumą, padažnėjusį kvėpavimą, širdies plakimą, raumenų drebulį, traukulius, kraujavimą. Nuo stipraus apsinuodijimo kofeinu nėra priešnuodžio.

Vynuogės ir razinos
Nėra aišku kodėl, bet net ir nedidelis kiekis vynuogių ar razinų šunims sukelia inkstų nepakankamumą. Ankstyvas simptomas – vėmimas, dienos bėgyje šuo tampa mieguistas.

Pienas ir jo produktai
Šuniui jie gali sukelti viduriavimą. Taip pat daugelis šunų alergiški pieno produktams. Alergija pasireiškia niežuliu.

Makadamijos riešutai
Net keli Makadamijos riešutai ar produktai su jais šuniui gali būti mirtini. Apsinuodijimo simptomai: raumenų drebulys, silpnumas, galinės kūno dalies paralyžius, vėmimas, aukšta temperatūra, padažnėjęs širdies plakimas.

Guminukai ir kramtoma guma
Saldainiai – guminukai, kramtoma guma, dantų pasta, dietiniai produktai gali būti saldinti ksilitoliu. Jis gali sukelti insulino kiekio padidėjimą. O jis – cukraus kiekį kraujyje ir kepenų nepakankamumą. Simptomai: vėmimas, mieguistumas, koordinacijos praradimas, traukuliai.

Šokoladas
Kakavos pupelėse, iš kurių gaminamas šokoladas, yra medžiaga teobrominas. Jo poveikis labai panašus į kofeino.

Gyvuliniai riebalai ir kaulai
Po šeimininkų valgio ant stalo dažnai lieka mėsos riebalų ir kaulų. Abu pavojingi šunims. Riebalai gali sukelti kasos uždegimą, o skilinėjantys kaulai įstrigti ar pažeisti virškinimo sistemos organus.

Persimonai, persikai, slyvos
Šių vaisų problema – kauliukai. Jie gali sukelti šuns plonosios žarnos uždegimą ir žarnyno nepraeinamumą. Taip pat kauliukuose yra cianido, kuris nuodingas ir žmonėms, ir šunims. Skirtumas tik tas, kad žmonės žino, jog kauliukai nevalgomi, o šunys – ne.

Žalias kiaušinis
Žalio kiaušinio šunims negalima duoti dėl dviejų priežasčių: dėl didelės rizikos apsinuodyti nuo salmonelių ir e.koli bakterijų ir dėl to, kad žaliame kiaušinyje esantis fermentas trukdo įsisavinti vitaminą B. Todėl šeriant šunį žaliais kiaušiniais, gali atsirasti kailio ir odos problemų.

Žalia mėsa ir žuvis
Neapdorotoje mėsoje ir žuvyje gali būti daugybė bakterijų. Šuns organizme gali atsirasti parazitų.

Druska
Negalima dalintis su šuniu maistu su daug druskos, pavyzdžiui, traškučiais ar riestainiais. Didelis kiekis druskos sukels troškulį ir šlapinimąsi. Galų gale apsinuodijimą natrio jonais. Simptomai: vėmimas, viduriavimas, depresija, drebulys, aukšta kūno temperatūra, traukuliai.

Gėrimai ir maistas su daug cukraus
Per didelis kiekis cukraus daro tokį patį poveikį kaip ir žmonėms – gali sukelti nutukimą, dantų problemas, padidėja diabeto rizika.

Mielinė tešla
Netyčia praryta mielinė tešla šuns skrandyje plėsis ir sukels stiprius pilvo skausmus. Be to pakilusi tešla gamina alkoholį, tad gali sukelti apsinuodijimą juo.

Vaistai
Natūralu, kad kaip ir nuo vaikų, vaistus reikia saugoti nuo savo augintinių. Net ir nedidelis kiekis prarytų vaistų šuniui gali turėti mirtiną poveikį.

Parengta pagal pets.webmd.com

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>