5 mitai apie šunų priežiūrą

suo kasosi

1 mitas. Saugotis nuo parazitų nereikia ištisus metus.
Daugelis galvoja, kad šunelį reikia saugoti tik nuo erkių šiltuoju metu. Iš tikrųjų būtina vykdyti profilaktiką kiekvieną mėnesį, nuo blusų, erkių, širdies kirmėlių, žarnyno parazitų. Visus patarimus gausite pas savo veterinarą.

2 mitas. Sterilizacija padaro šunelį labai tingiu.
Sterilizacija/kastracija šuneliams panaikina tik lytinio elgesio ypatumus: teritorijos žymėjimą, domėjimąsi priešinga lytimi ir pan. Tačiau visi instinktai ir charakterio bruožai išlieka. Linksmi ir judrūs uodeguočiai tokiais ir bus, medžiotojai ir toliau medžioja. Kastracija padeda išvengti dažno sėklidžių vėžio ir kitų ligų.

3 mitas. Nereikia valyti šunelio dantų.
Reguliariai (kas 1-2 dienas) nevalomi šunelio dantys gali greitai sugesti. Pasidengę apnašomis ims juoduoti, vėliau suges visiškai. Šuneliui valgymas taps skausmingu. Valydami venkite pastos skirtos žmonėms – fluoras gali sukelti sveikatos problemų.

4 mitas. Dažnas kasymasis – normalu.
Įprasta manyti, kad šuneliai turi pasikasyti įvairias kūno vietas. Visgi dažnas kasymasis gali reikšti įsiveisusias ausų erkutes, bakterinę infekciją, alergiją ir pan. Tokiu atveju būtina pasikonsultuoti su veterinaru.

5 mitas. Vienintelis būdas rodyti meilę – maistas.
Taip, šuneliams svarbūs skanukai ir apskritai maistas. Tačiau peršeriami šuneliai greitai nutunka, o tai gali sukelti rimtas širdies ligas. Be to uodeguočiams kur kas svarbiau jūsų dėmesys, skiriamas laikas žaidimams.

Pagal www.vetstreet.com

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>