Klausimai, kuriuos turite sau užduoti prieš įsigydami šunį

suns meile

Šuns įsigijimas yra didžiulio įsipareigojimo prisiėmimas. Privalote labai gerai apsvarstyti savo galimybes. Užduokite sau šiuos klausimus prieš pakeisdami savo gyvenimą iš esmės.

1. Koks jūsų gyvenimas bus bent artimiausius 5 – 10 metų?
Šuo gali gyventi 15 ar daugiau metų, todėl visą šį laiką jūsų gyvenimo būdas turi būti suderintas su šunelio gyvenimu. Apsvarstykite, ar gali būti, kad vesite ar ištekėsite, susilauksite vaikų, pakeisite gyvenamąją vietą, darbą, kitus savo gyvenimo įpročius. Nepamirškite, kad šunelis keičiasi su savo amžiumi taip pat.

2. Ar auginsite šunelį kartu su kuo nors?
Jei turite kambarioką, sutuoktinį ar pan., turite būti visiškai tikri, kad ir jie pasirengę visiškai įsipareigoti. Nutinka, kad dėl augintinio net išsiskiria šeimos. Turite atvirai kartu apsvarstyti visus niuansus. Tarkime, jei šunelio šėrimasis gali būti problema, rinkitės trumpaplaukį.

3. Kiek laiko galėsite skirti savo šuneliui kiekvieną dieną?
Turite suprasti, kad šunys reikalauja iš tiesų daug laiko. Apskritai augintinis turėtų tapti visu jūsų laisvalaikiu. Negaunantys pakankami dėmesio jie linkę į elgesio sutrikimus, jaučia nerimą, ima tukti.

4. Ar galite išlaikyti šunį?
Jei pačio šunelio kaina nesudaro didelių problemų, turite pagalvoti apie priežiūros išlaidas. Kiekvieną mėnesį priklausomai nuo šuns dydžio, jo tinkamas išlaikymas kainuos 50 – 100 EUR. Ir tai, jei nebus nenumatytų didesnių sveikatos sutrikimų.

5. Kaip dažnai keliaujate ir kur paliksite šunelį?
Jei dažnai keliaujate į komandiruotes ar pan., vėlai grįžtate iš užsiėmimų, o kiti šeimos nariai negali nuolat prižiūrėti jūsų keturkojo, matyt, mintį įsigyti šunelį reikėtų atidėti. Jei šunelį paliksite tik kartais, apgalvokite, kur jis gaus pilnavertę priežiūrą, kol jūsų nebus.

6. Ar galėsite iškęsti nusistovėjusios namų tvarkos “griūtį”?
Pirmiausiai turėsite paslėpti pavojų keliančius daiktus: lengvai pasiekiamas vazas, dėžutes ir t.t., chemines medžiagas. Taip pat susitaikyti su interjero elementų “žuvimu” kol išauklėsite šunelį negraužti ir tualeto reikalus atlikinėti lauke. Galų gale – kailis:) Jo bus visur ir visada. Kai šunelis šersis (2 kartus per metus), kailio bus dar daugiau.

7. Jei jau turite šunį ar kitą gyvūną, ar galės jie susigyventi drauge?
Žinoma, šiuo atveju jūs jau esate pažengę. O šunys, tinkamai prižiūrimi, anksčiau ar vėliau susigyvens su naujaisiais savo draugais. Bet vėlgi reikės laiko ir kantrybės.

8. Ko jūs tikitės iš santykių su šuneliu?
Nesitikėkite, kad vaizdai apie šunelius iš reklamų yra kasdienybė. Labiau galvokite, kad susilauksite vaikučio. Šuneliu reikės nuolat rūpintis ir atiduoti didžiąją savo laiko dalį. Jei esate tikri, kad iš to jausite malonumą, pirmyn!

9. Ar turėsite laiko ir kantrybės auklėti šunelį?
Neišauklėtas ir neapmokytas šunelis kels diskomfortą jums ir pavojų sau. Pirmiausiai turėsite apsimokyti patys, kad galėtumėte mokyti šunelį. Tai vėl – išlaidos ir kantrybė.

10. Ar turite mažų vaikų?
Pati didžiausia klaida – įsigyti šunį vaikų prašymu. Tai ne žaislinis automobiliukas ar lėlė! Tiek vaikučiui, tiek šuneliui reikia tokios pačios priežiūros. Nei vienos veislės, nei vienas šunelis neatkeliauja pasiruošęs gyventi su vaikais. Taip pat ir nepasiruošęs jų atsiradimui. Kaip ir jūs. Užims laiko priprasti ir visko išmokti.

Ar dabar esate tikri, kad jums reikia šuns? Jei taip, jei jūs esate geras ir atsakingas žmogus, patirsite nuostabias akimirkas, kokių net neįsivaizduos neturintys šunelių. Jums bus atviri vartai į rojų:) Juk visos uodegos keliauja ten…

Parengta pagal vetstreet.com

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>