Ilgų ir trumpų ausų priežiūra

listening_dog_ears

Ilgų ir trumpų ausų priežiūra

Ausų valymas – svarbi gyvūno higienos dalis, ši procedūra reikalinga ne tik tam, kad šunelio ausys būtų švarios, bet ir užkirsti kelią ausų ligoms. Ausis reikėtų prižiūrėti visą laiką, kaip ir dantis ar nagus. Dėl ausų higienos stokos uodeguočiui gali kilti įvairių ausų ertmės infekcijų.
Kaipgi šuns ausytes išvalyti namų sąlygomis? Jei šunelio ausys yra rožinės ir atrodo švarios, jas pakanka išvalyti vieną kartą per savaitę sausa arba truputį drėgna vata, judesiais į viršų. Jei šunelis ryte purto galvą, tai gali reikšti, jog per naktį prisikaupė nemažas kiekis sieros. Tokiu atveju į ausį reikėtų įlašinti specialaus tirpalo arba losjono (pasitarkite su veterinaru) ir gerai pamasažuoti. Tuomet vidiniai plaukeliai iškels suminkštėjusią sierą ir galėsite ją nuvalyti vata.
Pavojaus signalai:
• blogas ausų kvapas;
• paraudimas;
• ištinimas;
• plaukų slinkimas ausies ertmėje;
• tamsios spalvos siera.
Jei pastebite nors vieną simptomą – būtinai kreipkitės į veterinarą.
• Dauguma šunų nemėgsta\nesileidžia jiems valyti ausų, tad gali tekti įdėti šiek tiek darbo. Po procedūros šuniuką palepinkite skanėstu, pagirkite jį. Ilgainiui šunelis pripras ir net ims laukti ausų valymo. Na, o jei jaučiatės nepatogiai, jaudinatės, tai uodeguočio ausis gali išvalyti ir veterinaras.

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>