Ką daryti, jei šuo gavo karščio smūgį?

image

Karščio smūgis yra labai pavojingas sindromas. Kasmet nuo jo nukenčia daug uodeguočių. Daugiau nei pusė šilumos paveiktų šunelių miršta, nors jiems ir buvo suteikta medicininė pagalba. Jeigu įtariate, jog keturkojis gavo karščio smūgį, turite reaguoti itin greitai. Svarbu žinoti, kad pati karštis nėra šunelio negalavimo priežastis. Nuo karščio kenčia ląstelės ir jos išleidžia medžiagą, kuri veikia organizmą kaip uždegimas. Nuo jo miršta ląstelės, audiniai ir tai gali paveikti uodeguočio gyvybę. Tad šeimininkai privalo žinoti, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Ženklai, kurie gali parodyti ar šunelis perkaito: labai paraudusios dantenos, vėmimas, viduriavimas, stiprus lekavimas, išsekimas.
Kaip galite padėti? Sušlapinkite šuns kailiuką bei odą drungnu vandeniu, tuomet nedelsiant keliaukite pas veterinarą. Kol važiuojate, atidarykite visus langus, kad oras cirkuliuotų aplink keturkojį, įjunkite kondicionierių visu pajėgumu. Oro cirkuliacija yra svarbi, nes ji padės vandeniui nuo šunelio odos išgaruoti greičiau, o šiluma išgaruos kartu su vandeniu. Kuo greičiau nuvežkite šunelį pas veterinarijos gydytoją. Žinoma, geriausia karščio smūgio išvengti, bet kartais uodeguočiai perkaista tiesiog žaisdami ar bėgiodami. Labai svarbu – niekada vasarą nepalikinėkite augintinių automobilyje.

Pagal vet. gydytoją Kathryn Primm

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>