Kad šunys nešokinėtų ant žmonių

pasokes suo

Ar jūsų šunelis tarsi ietis atskrenda į jus, kai grįžtate namo? Nuolat gaunate glamonių vos praveriate duris? Ar jis atlieka delfinams įprastus judesius, kai laikote kasnelį rankoje? Ar jis taip pat “pasveikina” nepažįstamus gatvėje ar jūsų svečius?
Nors keturkojo ketinimai dažniausiai geri, tai gana pavojinga. Juk šunelis gali sužeisti savo nagais, parversti mažus vaikus ar senjorus, išgąsdinti, suplėšyti drabužius.
Didžiausia priežastis, kodėl taip uodeguočiai elgiasi, yra siekimas gauti to, ko jie nori tuo metu. Kai grįžtate namo, jie siekia dėmesio. Kai rankoje laikote sumuštinį, jie nori kąsnelio (tik mažo)! Kai ateina svečiai, uodeguočiams įdomu – reikia pasisveikinti! Šuneliai greitai pastebi, kad šis triukas yra būtent tai, ką aplinkiniams sunku sustabdyti, todėl jį ima nuolat naudoti.
Taigi priežastis paprasta, tačiau problemos sprendimas nėra greitas, reikalauja nuoseklumo. Pirmiausia jokiu būdu negalima leisti gauti to, ko šunelis siekia šokinėjimu. Kita taisyklė – reikia mokyti alternatyvaus elgesio. Kitaip tariant, tik pabandžius šuneliui šokti, griežtai jį sudrausminkite, akivaizdžiai parodykite, kad tai labai blogas elgesys. Kaip alternatyvus elgesys dažniausiai naudojama komanda “sėdėt”. O ją įvykdžius, šunelį reikia skatinti. Ilgainiui turi būti pasiektas rezultatas, kad, tarkime, pro duris įėjusį svečią, šunelis pasitinka atsisėdęs per saugų atstumą.

Pagal www.DogsU.com

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>