Kaip savo šunims kasdien… kenkiame!

sunis kuprineje

Visi norime suteikti geriausią priežiūrą savo uodeguotiems draugams. Tačiau kartais net nepagalvoję, persistengiame. Arba stengiamės nepakankamai…

Nevalome dantų
Dažnas galvoja, kad šuniui valyti dantis – nenatūralu. Supraskite, kad evoliucija taip jau “nukeliavo”, kad šunys ir ėda, ir juda, ir kitus dalykus atlieka kitaip nei jiems pagal prigimtį būtų natūralu. Tad ir dantukus nuolat prižiūrėti būtina!

Neskiepijame
Vienas pirmųjų ir pagrindinių svarstytinų išlaidų prieš įsigyjant šunį – skiepai. Jei jau neturite pinigų skiepams, net negalvokite, kad galėsite tinkamai pasirūpinti keturkoju!

Švarinamės su daug daug chemijos
Norime, kad šunelis gyventų švariai, todėl jo guolį valome gausiai mums įprastais valikliais. Tačiau uodeguotis turi jautresnę odą, taip pat visą savo ūkį mėgsta aplaižyti.

Taupome maistui
Labai svarbu parinkti kokybišką ir tinkamą maistą, užtikrinti reikalingų medžiagų gavimą. Ypač šunims linkusiems į ligas, labai jauniems ar vyresnio amžiaus.

Žaidžiame… teniso kamuoliuku
Neįsivaizdavote?! Geltonas lauko teniso kamuoliukas dėl savo struktūros per ilgą laiką tarsi šlifuoja šuns dantis ir jiems kenkia.

Žaidžiame… su skraidančia lėkšte
Tai gal apskritai nieko žaisti negalima?.. Galima viskas, kas džiugina šunelį, tačiau reikia turėti saiką. Sprintas ir šokinėjimas nei vienam šuniui nėra natūralu. Todėl didelis kiekis šių judesių gali sukelti stuburo ir raumenų traumas ar deformacijas.

Gyvename su antkakliu
Būtina kuo anksčiau išmokyti šunelį paklusnumo lauke. Jei jis neklauso ir eina jam svarbiomis kryptimis, o mes tik įsirėžę tempiame už antkaklio, rizikuojame traumuoti stuburą, kaklo raumenis ir raiščius.

Šeriame skanukais
Norime parodyti dėmesį, apdovanoti už puikiai atliktą komandą ir maloniname “greitais sausainėliais”. Uodeguočiui irgi smagu! Tačiau nepamiškime – jam tai tas pats, kas mums bulviniai traškučiai, saldūs gėrimai ir t.t.

Praleidžiame pasivaikščiojimus
Gyvenimas užimtas. Galvojame – rytoj arba poryt tikrai pasivaikščiosime ilgiau… Nesimankštindami šuneliai nutunka, ima dažnai sirgti, linkę į depresiją.

Pagal peterdobias.com

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>