Labai svarbūs patarimai vasarai

sunelis_vasara

• Sportuokite lauke su keturkoju anksti ryte arba vėlai vakare – vėsiausiu dienos metu. Tai padės išvengti karščio smūgio.
• Stebėkite ar šunelis nedehidratuoja. Šunys neprakaituoja, tad atsivėsina išskirdami seiles, taip jie gali greitai prarasti nemažai skysčių. Dehidratavęs šunelis pasidaro mieguistas, jo akys pasrūva krauju arba apsiblausia.
• Aprūpinkite keturkojį draugą vandeniu. Kiekvienas gyvūnas yra skirtingas ir turi kitokius poreikius kovoje su karščiu. Turėkite omenyje, kad šunys, turintys tamsesnį kailį, karštį traukia labiau. Be to, antsvorį turintiems keturkojams dehidratuoti galimybė yra didesnė. Einant pasivaikščioti visą laiką su savimi turėkite vandens buteliuką. 
• Raskite būdų kaip atvėsinti uodeguotį karštomis dienomis. Galite pavėsyje pastatyti vaikišką baiseinėlį ir pripildyti jį vandeniu, ant žemės patiesti sudrėkintą rankšluostį ar purkštuku papurkšti su karščiu kovojantį šuniuką.
• Leiskite keturkojui kasti bei rausti duobes. Kai kurie šunys patys randa išeitį kaip kovoti su karšciu ir išsikasa duobę. Gamtoje jie duobes kasa, kad surastų maisto, pasislėptų, pagimdytų mažylius arba apsisaugotu nuo karščio.
• Duokite uodeguočiui teisę patikrinti orą pačiam. Šunys nežino orų prognozių, tad jie nesupranta, dėl ko ilgas pasivaikščiojimas buvo atšauktas. Jūsų bičiulis nori pats pajausti ar yra per karšta, ar per drėgna, galbūt per daug šalta ilgai vaikščioti. Instinktyviai keturkojis supras, jog turi pasivaikšciojimą sutrumpinti ar pareiti namo, kur yra saugu.
• Niekada nepalikite šuns automobilyje! Automobilyje esantis oras įkaista labai greitai ir staigiai, net ir šešėlyje. Taip pat uodeguotis gali stipriai susijaudinti ar supanikuoti dėl klaustrofobijos, dehidratuoti. Jei automobiliu keliaujate ilgai, pasirūpinkite, jog šuo turėtų vandens ir palikite įjungtą oro kondicionierių. 
• Pramogaukite ir leiskite vasarą vandenyje. Pats geriausias užsiėmimas karštą vasarą yra maudynės. Vietoj pasivaikščiojimo pasiimkite uodeguotį linksmintis prie vandens telkinio.

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>