Prieš užmiegant

miegantys sunys

Kiekvienas šunelis prieš atsiguldamas atlieka nuolatinį ritualą: pakapsto savo guolį ir kelis kartus apsisuka. Atrodytų, kad šis juokingas elgesys neturi jokios prasmės ir paaiškinimo. Iš tikrųjų ne visai taip. Tai yra labai seni keturkojų įpročiai paveldėti iš jų protėvių.

Rudimentinis refleksas
Šunelio protėviai, kai gyveno laukinėje aplinkoje, prieš atsiguldami, letenomis nukasdavo šakas, akmenis lapus ir pan., kad turėtų daugiau patogios vietos. Šis refleksas persidavė iki dabar. Net Č.Darvinas jį mini kaip puikų pavyzdį paveldimų gyvūnų veiksmų, kurie išlieka net po to, kai tampa nereikalingi.

Komfortas
Kiek kartų pataisote pagalvę prieš užmiegant? Keturkojis taip pat turi elementarų poreikį patogumui, todėl natūraliai sau ir “susitvarko”.

Pasislėpimas
Dar vienas uodeguočio instinktas jam sako, kad būtina pasislėpti. Šunelis įsitaiso tarsi būtų užsimaskavęs aukštoje žolėje.

Svarbu nuo pat pradžių šunį pripratinti miegoti vienoje vietoje – specialiai įrengtame jo guolyje. Tada išvengsite grindų gadinimo, šiukšlinimo, kitų nemalonių pasekmių.

Pagal dognotebook.com

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>