Šuns miegas

suns miegas

Jei turite šunį, tikriausiai pastebėjote, kad jam miegant vyksta šiek tiek keistų dalykų. Nesijaudinkite. Žinoma, gali būti, kad šunelis turi sveikatos problemų ir, jei “keistenybės” kartojasi nuolat ir ilgai, būtinai apsilankykite pas savo veterinarą. Visgi dažniausiai įdomus šunų elgesys miegant yra normalus reiškinys.

Drebuliukai

Gali skambėti keistai, tačiau smegenų impulsai miegant ir pas žmones, ir pas šunis labai panašūs. Šunys turi tuos pačius miego ciklus kaip ir žmonės. Taigi, šunys sapnuoja ryškius sapnus greito akių judėjimo miego etape. Jo trukmė priklauso nuo šuns dydžio. Maži šunys gali sapnuoti kas 10 minučių, didesni – rečiau, bet jų sapnų trukmė ilgesnė. Tad kojų trukčiojimai ir staigūs akių judesiai – normalus reiškinys.

Verkimas

Jis vyksta tame pačiame miego etape. Kuo jaunesnis šunelis, tuo dažniau jis verkia miegodamas. Nežadinkite jo, kad ir kaip gaila būtų. Košmarai naudingas dalykas, nes jų sapnavimas ir įsisąmoninimas padės išvengti pavojingų situacijų realybėje, atsikratyti baimių.

Lojimas

Lojimas – vienas iš šunelio bendravimo įrankių. Miegodamas jis gali loti, nes sapne ginasi nuo plėšrūno arba maloniai leidžia laiką su kitais šunimis, vejasi paukščius ir pan. Lojimas ilgai netrunka, todėl netrukdykite jam “išsapnuoti” visų emocijų.

Galūnių trūkčiojimas

Greito akių judėjimo etape šunelis dar ir trauko savo letenas. Šunys, kurie miega išsitiesę, yra labiau atsipalaidavę nei tie, kurie susisukę į kamuoliuką. Todėl “tiesūs” šunys gali ištiesti ir judinti visas keturias kojas, net bėgti! Tikrai nereikia jaudintis. Greičiausiai jūsų keturkojis yra atsipalaidavęs ir labai smagiai sau sapnuoja.

Urzgimas

Dažniausiai urzgimas reiškia, kad šuo sapnuoja savo mėgstamą veiklą. Retais atvejais – įspėja sapnuojamus priešininkus.

Stiprus drebulys, purtymas

Tai jau rimtas įspėjimas apie sveikatos sutrikimus. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti ir epilepsijos priepuoliai, ir širdies sutrikimai.

Raumenų spazmai

Tai gali nutikti ir dėl blogų sapnų. Visgi reikėtų pasikonsultuoti su veterinaru. Dažna spazmų priežastis – šunelio šėrimas prieš miegą. Labai panašu į žmones, tiesa?

Pagal dognotebook.com

RSS
Facebook

Posted by
Uodeguotis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>